Opublikowano 11 marca 2013 przez

Prośba o napisanie odwołania

Często otrzymuję prośby o napisanie za kogoś odwołania (np. od wyceny odszkodowania). Zawsze w takich przypadkach odsyłam do mojego wpisu ze wzorem odwołania – Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela – wzór. Poniżej przykłady takich próśb (pisownia oryginalna, usunięto nazwy towarzystw ubezpieczeniowych):

Prośba o napisanie odwołania

Witam Bardzo prosze o pomoc w napisaniu pisma o odszkodowanie. Firma w ktorej pracuje miała szkode, nie powstala z naszej winy. TU* przyznało nam 8 tys. zł jednak to zbyt mało na naprawe samochodu. mamy fakture na której jest kwota 9800 zl i nie widzimy powodu dokładac z własnych srodkow. czy moge liczyc na pomoc w napisaniu takiego pisma?

Odszkodowania, ubezpieczenia, prawo, odwołaniaOgólnie nie piszę pism indywidualnych, ponieważ nie jestem prawnikiem. Jedynie co to mam doświadczenie w tych sprawach: miałem 2 stłuczki i jeden wypadek (zawsze jako poszkodowany) i wiem, że są to bardzo stresujące sytuacje. Ale czy przerobienie mojego pisma byłoby aż takim problemem?

Witam Trafiłem na Twoją stronę przypadkiem i znalazłem dużo ciekawych informacji i wzorów pism. Postanowiłem jednak oprócz tego do Ciebie napisać z poradą w mojej sprawie. W największym skrócie. Mam samochód ubezpieczony w TU, OC plus AC. 2 stycznia spowodowałem szkodę z mojej winy, zgłosiłem szkodę do TU. 3 stycznia odholowałem samochód do serwisu Mazdy, był rzeczoznawca, coś tam sobie pospisywał, porobił zdjęcia itp. 5 stycznia serwis wysłał do TU swój kosztorys do weryfikacji przez rzeczoznawcę TU. Do dnia dzisiejszego tj, 14 luty rzeczoznawca TU nie ustosunkował się do tgo kosztorysu serwisu, brak jakiejkolwiek odpowiedzi w tym temacie. W międzyczasie 16 stycznia otrzymałem od TU pismo z kwotą bezsporną, którą przelali na konto warsztatu i adnotacją, że kwota ta wynika z braku dokumentów tj. upoważnienia dla serwisu podpisanego przez współwłaściciela samochodu oraz historii mojego OC i AC. Historię OC i AC zdobyłem i dosłałem TU 16 stycznia, upoważnienie podpisane przez współwłaściciela serwis w moim imieniu dosłał do TU 22 stycznia. Od tej pory brak jakichkolwiek informacji ze strony TU. Nie proszą o żadne dokumenty dodatkowe i nie wyjaśniają zaistniałej zwłoki. Dzwoniłem do działu szkód ponad 10 razy za każdym razem słysząc to samo – brak decyzji rzeczoznawcy co do kosztorysu, obiecują napisać ponaglenia do przełożonych, które niczym nie skutkują, odmawiają mi podania kontaktu do osoby przełożonej lub do rzeczoznawcy odpowiedzialnego za moją sprawę. Krótko mówiąc nic się po tych telefonach nie dowiaduje, żadnych wyjaśnień, jedyne co mam bezterminowo czekać. Dnia 6 lutego napisałem do TU oficjalną skargę wysłaną listem poleconym, jednak na jej rozpatrzenie mają 30 dni. Zagroziłem im wysłaniem skarg na TU do Rzecznika Ubezpieczonych oraz KNF, bez skutku. Co mogę jeszcze zrobić w tej sprawie? Czy prawnie przysługują mi ewentualnie tylko odsetki? Nie ma żadnej siły, która zmusiłaby TU do wypełnienia obowiązków wynikających z umowy AC? Jutro też tj. 15 lutego wysyłam listownie skargi do Rzecz Ubezp oraz do KNF, jednak obawiam się, że na niewiele to się zda. Będę wdzięczny za każdą poradę. Z góry serdecznie dziekuję i pozdrawiam.

No tutaj zostało zrobione już wszystko co było do zrobienia. Jeżeli powyższe działania nie przyniosą skutku, to pozostaje prawnik i sąd.

witam piszę do Ciebie bo chciałbym zasiegnac Twojej rady w kwestii odwołania od decyzji ubezpieczyciela o przyznanej kwocie odszkodowania ktora w zadnym wypadku nie jest dla mnie satysfakcjonujaca. w zwiazku z tym iz ubezpieczyciel postanowil skwapliwie wykorzystac wariant ze szkoda calkowita celem unikniecia wyplaty pelnej kwoty odszkodowania wiec kosztorys oraz wycena samochodu zostały sporzadzone w ten sposob by prog 70% zostal przekroczony. Zastanawiam sie teraz jaka strategie w odwolaniu przyjac: podwazenie kosztorysu i przedstawienie wlasnego nizszego (oczywiscie sporzadzonego przez warsztat/serwis) czy tez podwazenie wyceny. wycena przedstawiona w decyzji jest nizsza od kwoty ubezpieczenia o 12% (minelo 6 m-cy od daty zawarcia umowy) podczas gdy pomiedzy poprzednia kwota ubezpieczenia a obecna czyli po uplywie 12 m-cy spadek wartosci wyniosl 14%. Dodam iz w trakcie minionego polrocza nie wystąpiły żadne zdarzenia, mogące stanowić podstawę do jakiegos znacznego obniżenia wartości wskazanej w umowie. prosze wiec Cie o rade jak w tym wpypadku postapic by miec jak najwieksze szanse uzyskania pelnego odszkodowania

W przypadku odszkodowań z autocasco jest nieco gorzej, ponieważ wiele zależy od umowy (w przypadku OC wszystko regulowane jest w ustawie). Niestety (albo na szczęście) nie miałem okazji korzystać a AC, więc nie jestem w stanie pomóc. Należy pamiętać, że Biuro Rzecznika Ubezpieczonych świadczy darmowe porady: Dyżury telefoniczne Biura Rzecznika Ubezpieczonych.

I na koniec kwiatek:

potrzebuje porady prawnej

Takie maile są najlepsze 😀

*TU – Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Podziel się na:
 • Digg
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay
 • Wykop
 • Dodaj do ulubionych
 • email
 • Gadu-Gadu Live
 • Twitter
 • Śledzik
 • co-robie
 • Forumowisko
 • Reddit
 • Spis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.