mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe http://www.mskupin.pl/blog Blog z poradami komputerowymi oraz poradami prawnymi Znajdziesz tu wiele porad dotyczących sprzętu komputerowego, poradniki oraz wzory pism. Tue, 19 Sep 2017 12:28:14 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 17095985 Błąd VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml w vSphere Client http://www.mskupin.pl/blog/2016/03/23/vsphere-client-threw-exception/ Wed, 23 Mar 2016 08:46:19 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=2118 Podczas logowanie za pomocą vSphere Client otrzymujemy błąd: The type initializer for ‚VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml’ threw an exception. Błąd VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml w vSphere Client. Rozwiązanie jest bardzo proste. Należ usunąć folder vpx znajujący się domyślnie w C:\Users\<user>\AppData\Local\VMware   Błąd VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml w vSphere Client.

Post Błąd VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml w vSphere Client pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
Podczas logowanie za pomocą vSphere Client otrzymujemy błąd: The type initializer for ‚VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml’ threw an exception.

Błąd VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml w vSphere Client.

vsphere-client-threw-exception-error

vSphere Client Problem z połączeniem do vCenter – Threw Exception Error

Rozwiązanie jest bardzo proste. Należ usunąć folder vpx znajujący się domyślnie w C:\Users\<user>\AppData\Local\VMware

 

Błąd VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml w vSphere Client.

Post Błąd VirtualInfrastructure.Utils.ClientsXml w vSphere Client pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
2118
Facebook, Google +, Instagram. Jak ustawić prywatny profil? http://www.mskupin.pl/blog/2015/07/03/facebook-google-instagram-jak-ustawic-prywatny-profil/ Fri, 03 Jul 2015 09:09:39 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=2098 Internet nie zapomina, nie wybacza. W Internecie panuje moda, aby dzielić się prawie wszystkimi informacjami o sobie. Często udostępniamy te informacje także nieznajomym. Umieszczamy nasze zdjęcia, lokalizację i inne informacje, które mogą być wykorzystane przeciwko nam. Jednym z przykładów jest strona pleaserobme.com, która wyłapuje użytkowników Twittera, którzy akurat są poza domem. Facebook, Google +, Instagram. Jak […]

Post Facebook, Google +, Instagram. Jak ustawić prywatny profil? pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
Internet nie zapomina, nie wybacza. W Internecie panuje moda, aby dzielić się prawie wszystkimi informacjami o sobie. Często udostępniamy te informacje także nieznajomym. Umieszczamy nasze zdjęcia, lokalizację i inne informacje, które mogą być wykorzystane przeciwko nam. Jednym z przykładów jest strona pleaserobme.com, która wyłapuje użytkowników Twittera, którzy akurat są poza domem.

Facebook, Google +, Instagram. Jak ustawić prywatny profil?

Jak się przed tym uchronić? Najlepiej nie udostępniać informacji o sobie 🙂 Dla tych, którym ciężko byłoby się pożegnać ze swoim kontem na Facebook’u jest mniej bolesne rozwiązanie – ustawienie profilu jako prywatny (konto prywatne), widocznego jedynie dla znajomych.

Facebook

 1. Wchodzimy w Ustawienia (strzałka w dól w prawym górnym rogu, następnie Ustawienia).
 2. Wybieramy Prywatność.
 3. Zmieniamy ustawienia w Kto może zobaczyć dodawaną przeze mnie zawartość?
 4. Kto zobaczy Twoje przyszłe posty? Zmieniamy na Znajomi lub tworzymy grupę znajomych, którzy mogą nasze posty zobaczyć.
 5. Ogranicz odbiorców starych postów w swojej Osi czasu. Zmieniamy widoczność naszych starych postów na widoczne tylko dla Znajomych.

Instagram

 1. Uruchamiamy aplikacje w telefonie.
 2. Klikamy w ikonkę „ludzika” Instagram - Konto prywatne
 3. Klikamy w ikonę z trzeba pionowo ustawionymi kropkami.
 4. Włączmy funkcję „Konto prywatne”.

Google +

 1. Wybieramy z rozwijanego menu po lewej Profil.
 2. Klikamy O mnie.
 3. Klikamy w Edytuj w wybranej sekcji (najlepiej zrobić to po kolei we wszystkich sekcjach).
 4. Zmieniamy ustawienia widoczności z Publiczne na dowolnie wybraną (minimum Twoje kręgi).

Zapraszam także do lektury poniższych artykułów:

Poniższy filmik dobitnie pokazuje czym grozi udostępnianie zdjęć w sieci:

Profil prywatny. Facebook, instagram, Google Plus +. Jak ustawić.

Post Facebook, Google +, Instagram. Jak ustawić prywatny profil? pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
2098
VMware Tools installation is in progess – problem http://www.mskupin.pl/blog/2015/07/01/vmware-tools-installation-is-in-progess-problem/ Wed, 01 Jul 2015 11:33:14 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=2085 Opis problemu: Nie można zakończyć instalacji VMware Tools, nie można zmigrować wirtualnej maszyny za pomocą vMotion, nie można odłączyć CD-ROMu. Instalacja VMware Toolsów zakończyła się sukcesem, jednak nie można odłączyć pliku ISO. Wyświetla się komunikat: „VMware Tools installation is in progress on this Virtual Machine. Virtual DVD/CDROM devices can’t be edited or removed while tools […]

Post VMware Tools installation is in progess – problem pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
Opis problemu: Nie można zakończyć instalacji VMware Tools, nie można zmigrować wirtualnej maszyny za pomocą vMotion, nie można odłączyć CD-ROMu. Instalacja VMware Toolsów zakończyła się sukcesem, jednak nie można odłączyć pliku ISO. Wyświetla się komunikat:
„VMware Tools installation is in progress on this Virtual Machine. Virtual DVD/CDROM devices can’t be edited or removed while tools is being installed”
Czasami ISO jest odłączone, jednak nadal otrzymujemy powyższy komunikat.

VMware Tools installation is in progess – problem

W pliku vmware.log widzimy coś takiego:

YYYY-MM-DD TIME| vmx| I120: Tools: Tools heartbeat timeout.
YYYY-MM-DD TIME| vcpu-0| I120: TOOLS INSTALL return code from installer is 0.
YYYY-MM-DD TIME| vcpu-0| I120: VMXVmdbGuest_SetToolsInstallResults received „12”
YYYY-MM-DD TIME| vcpu-0| I120: TOOLS INSTALL entering IDLE_NOT_EJECTED state.
YYYY-MM-DD TIME| vmx| I120: TOOLS INSTALL Cancellation requested.TOOLS INSTALL attempted to cancel tools install while not in the correct state. Ignoring…

VMware Tools installation is in progress on this Virtual Machine. Virtual DVD/CDROM devices can't be edited or removed while tools is being installed

Rozwiązanie: W przypadku Windows nie ma problemu, bo jedynym rozwiązaniem jest restart wirtualnej maszyny ;). W przypadku Linux’a możemy tego uniknąć. Jest to opisane w KB: Cannot end VMware Tools installation after upgrading to VMware ESXi 5.x (2083169)

 1. Otwieramy konsolę wirtualnej maszyny.
 2. Montujemy ISO z instalacją VMware Tools.
 3. Wpisujemy komendy:
  mkdir /mnt/cdrom
  mount /dev/cdrom /mnt/cdrom
  eject -v /dev/cdrom
  
 4. Jako wynik powinniśmy otrzymać:
  eject: CD-ROM eject command succeeded
  
 5. Jeżeli otrzymamy coś w stylu:  SCSI eject command lub jeśli dalej problem występuje (vMotion nie działa), to instalujemy VMware Tools manualnie.
 6. Uruchom plik vmware-install.pl z domyślnymi opcjami (więcej w KB VMware Tools in a Linux virtual machine using a Compiler (1018414)).
 7. Na koniec powinniście zobaczyć komunikat o odmontowaniu CD-ROMu.

Co w przypadku kiedy nie jesteśmy w stanie podłączyć pliku ISO do wirtualnej maszyny?

W moim przypadku pomogło wymuszenie upgrade VMware Tools z poziomu PowerCLI za pomocą polecenia:

 
Get-VM <nazwa maszyny> | Update-Tools -NoReboot

 

Post VMware Tools installation is in progess – problem pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
2085
Zmiany dotyczące egzaminów Microsoft http://www.mskupin.pl/blog/2014/09/12/zmiany-dotyczace-egzaminow-microsoft/ Fri, 12 Sep 2014 17:35:14 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=2065 Od 1 stycznia 2015 zmienia się dostawca egzaminów Microsoft. Od 2015 roku to centra Pearson VUE będą oficjalnymi ośrodkami egzaminacyjnymi. Zmianom ulegnia także sposób rejestracji na egzaminy. Zmiany dotyczące egzaminów Microsoft Egzaminy w ośrodkach Prometric można zdawać tylko do 31 grudnia 2014. Przepadnięciu jednak nie ulegną vouchery na egzaminy, które mają datę ważności późniejszą. Podczas […]

Post Zmiany dotyczące egzaminów Microsoft pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
Od 1 stycznia 2015 zmienia się dostawca egzaminów Microsoft. Od 2015 roku to centra Pearson VUE będą oficjalnymi ośrodkami egzaminacyjnymi. Zmianom ulegnia także sposób rejestracji na egzaminy.

Zmiany dotyczące egzaminów Microsoft

Egzaminy w ośrodkach Prometric można zdawać tylko do 31 grudnia 2014. Przepadnięciu jednak nie ulegną vouchery na egzaminy, które mają datę ważności późniejszą.

Podczas rezerwacji egzaminu, wybierając Pearson VUE, dostępne są także dodatkowe korzyści:

 • Twoja rezerwacja terminu egzaminu będzie widoczna na stronie MCP
 • Twoje zdjęcie może zostać dodane do raportu z egzaminu
 • Wynik egzaminu będzie widoczna na transkrypcie w ciągu jednego dnia roboczego.

Na egzamin Microsoft będzie można się zarejestrować:

 • na stronie szkoleń i egzaminów Microsoft
 • przez telefon, bezpośrednio przez Pearson VUE
 • osobiście w centrum egzaminacyjnym Pearson VUE

 
[skapiec_systemy_operacyjne]

Więcej informacji na ten temat znadziecie na stronie Pearson VUE: www.pearsonvue.com/microsoft

Zmiany dotyczące egzaminów Microsoft person vue prometric mcsa

 

 

 

 

Post Zmiany dotyczące egzaminów Microsoft pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
2065
Lista gier z Biedronki za 40zł – nie tylko na PC :) http://www.mskupin.pl/blog/2014/07/28/lista-gier-biedronki-40zl/ http://www.mskupin.pl/blog/2014/07/28/lista-gier-biedronki-40zl/#comments Mon, 28 Jul 2014 12:51:03 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=2053 Kolejna promocja w Biedronce. Od 31 lipca w sklepach pojawią się gry z oferty wydawnictwa Cenega. Tym razem będą to nie tylko gra na komputery PC, ale także konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Cena niecałe 40zł (39,99zł 😉 ) Niestety nie ma róży bez kolców. Nie wszystkie tytuły będą dostępne we wszystkich Biedronkach, więc jeśli […]

Post Lista gier z Biedronki za 40zł – nie tylko na PC :) pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
Kolejna promocja w Biedronce. Od 31 lipca w sklepach pojawią się gry z oferty wydawnictwa Cenega. Tym razem będą to nie tylko gra na komputery PC, ale także konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Cena niecałe 40zł (39,99zł 😉 )

Niestety nie ma róży bez kolców. Nie wszystkie tytuły będą dostępne we wszystkich Biedronkach, więc jeśli interesuje nas jakaś konkretna gra, to będziemy musieli się nachodzić.

Lista gier z Biedronki za 40zł

Gry na PC:

 • Ace Combat Assault Horizon
 • Batman: Arkham City Game Of The Year
 • Civilization V Game Of The Year Edition
 • Dark Souls
 • Darksiders II
 • Deus Ex Director’s Cut
 • Deus Ex: The Fall
 • DMC: Devil May Cry
 • Grand Theft Auto: San Andreas
 • Hearts Of Iron 3 Złota Edycja
 • Hitman: Rozgrzeszenie
 • King’s Bounty: Nowe Światy
 • Lost Planet 3
 • Magicka: Wydanie Kompletne
 • Men Of War: Oddział Szturmowy Goty (Pakiet 5 Dlc)
 • Metro: Last Light
 • Remember Me
 • Resident Evil 4 HD
 • Risen 2: Mroczne Wody
 • Sacred Wydanie Kompletne
 • Sleeping Dogs
 • Symulator Kozy
 • Torchlight II
 • War Of The Roses: Kingmaker
[skapiec_gry]

Gry na PS3

 • Armored Core: Verdict Day
 • Asura’s Wrath
 • Darksiders Essenials
 • Darksiders II
 • Defiance
 • Deus Ex: Bunt Ludzkości
 • Devil May Cry HD Collection
 • DMC: Devil May Cry
 • Dragon’s Dogma
 • Dragon’s Dogma: Dark Arisen
 • Injustice: Gods Among Us
 • Lost Planet 3
 • Metro: Last Light Limited Edition
 • Motion Sport Adrenaline
 • Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch
 • Rage
 • Rage Anarchy Edition
 • Remember Me
 • Ridge Racer Unbounded Limited Edition
 • Rise Of The Guardians
 • Risen 2: Dark Waters
 • Saint Seiya Brave Soldiers
 • Soulcalibur IV Essentials
 • Star Trek: The Video Game
 • Street Fighter X Tekken
 • The Bureau – XCOM Declassified
 • The Darkness II Limited Edition
 • Turbo: Super Stunt Squad
 • XCOM: Enemy Unknown
 • Yoostar 2

Gry na Xbox 360

 • Armored Core: Verdict Day
 • Darksiders II
 • Darksiders II Limited Edition
 • Defiance
 • Deus Ex: Bunt Ludzkości
 • Devil May Cry HD Collection
 • DMC: Devil May Cry
 • Dragon’s Dogma
 • Dragon’s Dogma: Dark Arisen
 • Driver San Francisco Classics 3
 • End War Wer.2
 • Hunted
 • Injustice: Gods Among Us
 • Inversion
 • Lost Planet 3
 • Metro: Last Light Limited Edition
 • Rage
 • Rage Anarchy Edition
 • Remember Me
 • Ridge Racer Unbounded Limited Edition
 • Risen 2: Dark Waters
 • Soul Calibur V
 • Star Trek: The Video Game
 • Steel Battalion: Heavy Armor
 • Street Fighter X Tekken
 • The Bureau – XCOM Declassified
 • The Darkness II Limited Edition
 • Ultimate Marvel vs. Capcom 3
 • XCOM Enemy Unknown

Gry w Biedronce na konsele i PC za 40zł lista

Post Lista gier z Biedronki za 40zł – nie tylko na PC :) pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
http://www.mskupin.pl/blog/2014/07/28/lista-gier-biedronki-40zl/feed/ 1 2053
Wniosek o rozłożenie mandatu na raty wzór http://www.mskupin.pl/blog/2014/07/28/wniosek-o-rozlozenie-mandatu-na-raty-wzor/ http://www.mskupin.pl/blog/2014/07/28/wniosek-o-rozlozenie-mandatu-na-raty-wzor/#respond Mon, 28 Jul 2014 12:36:19 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=1794 Dostać mandat może każdy, jednak czasami  może się pojawić problem ze spłatą, zwłaszcza gdy do wypłaty daleko. Rozwiązaniem może być rozłożenie takiego mandatu na raty. Wniosek o rozłożenie mandatu na raty należy przesłać na adres, który widnieje na mandacie w sekcji Odbiorca. Poniżej przedstawiam przykładowy wzór. Wniosek o rozłożenie mandatu na raty wzór Wniosek należy odpowiednio […]

Post Wniosek o rozłożenie mandatu na raty wzór pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
Dostać mandat może każdy, jednak czasami  może się pojawić problem ze spłatą, zwłaszcza gdy do wypłaty daleko. Rozwiązaniem może być rozłożenie takiego mandatu na raty. Wniosek o rozłożenie mandatu na raty należy przesłać na adres, który widnieje na mandacie w sekcji Odbiorca. Poniżej przedstawiam przykładowy wzór.

Wniosek o rozłożenie mandatu na raty wzór

Wniosek należy odpowiednio uzasadnić. Jest to sprawa indywidualna, dlatego nie przedstawiam tu gotowego tekstu. Jeżeli jako powód chcemy napisać ciężką sytuację finansową, to należy dołączyć dowód potwierdzający dochód (jeżeli się uczymy, to potwierdzenie ze szkoły/uczelni).

Pobierz wzór – Wniosek o rozłożenie mandatu na raty – wzór w formacie Word doc.

Więcej szczegółów na temat rozłożenia mandatu na raty znajdziesz na stronach odpowiednich Urzędów Wojewódzkich, na przykład na stronie Dolnośląskiego Urządu Wojewódzkiego

Poniżej treść wniosku:

WNIOSEK o rozłożenie na raty
spłaty należności z tytułu mandatu karnego kredytowanego
dotyczy mandatu:
seria ……….. numer ……………… nałożonego w dniu ……………….. w kwocie ……………….. zł,
Na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2013 r.,
poz. 885 z późn. zm.) zwracam się z wnioskiem o rozłożenie na raty spłaty mojego zobowiązania wobec budżetu państwa z tytułu ww. należności.

ilość rat: …………
(wpisać ilość rat)

UZASADNIENIE
……………………………………………………………………………………………………………………………………..
……………………………………………………………
(podpis)

Rozłożenie mandatu na raty - wzór wniosku.

Post Wniosek o rozłożenie mandatu na raty wzór pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
http://www.mskupin.pl/blog/2014/07/28/wniosek-o-rozlozenie-mandatu-na-raty-wzor/feed/ 0 1794
SCOM: Dodano użytkownika do grupy Administratorzy http://www.mskupin.pl/blog/2014/02/26/scom-dodano-administratorzy/ http://www.mskupin.pl/blog/2014/02/26/scom-dodano-administratorzy/#respond Wed, 26 Feb 2014 00:32:05 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=2011 Opis problemu: Chcemy za pomocą aplikacji System Center Operations Manager (SCOM) być powiadamiani, gdy ktoś w naszej sieci doda nowego użytkownika do lokalnej grupy Administratorzy. SCOM: Dodano użytkownika do lokalnej grupy Administratorzy Microsoft System Center to zestaw narzędzi, służący do zarządzania fizycznymi i wirtualnymi systemami w środowiskach centrów danych, komputerów klienckich i urządzeń przenośnych. System […]

Post SCOM: Dodano użytkownika do grupy Administratorzy pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
Opis problemu: Chcemy za pomocą aplikacji System Center Operations Manager (SCOM) być powiadamiani, gdy ktoś w naszej sieci doda nowego użytkownika do lokalnej grupy Administratorzy.

SCOM: Dodano użytkownika do lokalnej grupy Administratorzy

Microsoft System Center to zestaw narzędzi, służący do zarządzania fizycznymi i wirtualnymi systemami w środowiskach centrów danych, komputerów klienckich i urządzeń przenośnych. System Center Operations Manager SCOM to  narzędzie do monitorowania usług i aplikacji.

Rozwiązanie problemu: Najłatwiej zrobić to sprawdzając, czy nie pojawiło się zdarzenie w Podglądzie zdarzeń (Event Log). Event pojawia się w Dziennikach systemu Windows w Zabezpieczeniach (Security). Numer zdarzenia (Event ID) to 4732 dla Windows Vista/7/8 i 636 dla Windows XP. W przypadku Windows XP, aby taki event się pojawił trzeba włączyć Security logging (w Windows 7 domyślnie powinno być włączone). Włącza się to za pomocą local lub group policy (Local Computer Policy > Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Local Policies > Audit Policy > Audit account management – Success).

Przystępujemy teraz do utworzenia odpowiedniej zasady (rule) w SCOMie:

 1. Wchodzimy w Authoring -> Rules i klikamy Create a new rule…
 2. W pierwszym kroku wybieramy Alert Generating Rules -> Event Based -> NT Event Log. W Management pack wybieramy domyślny (Default Management Pack) lub tworzymy nowy.scom system center operation manager administratorzy
 3. W drugim kroku wpisujemy nazwę zasady (Rule name), opcjonalny opis. Rule Category wybieramy Alert, w Rule target wybieramy dla jakich komputerów zasada ma mieć zastosowanie (np. Windows Computer).Dodawanie administratorów rule zasada scom 2012 r2
 4. W Event Log Type wybieramy Security.
 5. W następnym kroku filtrujemy nasze wyniki. W Event ID wpisujemy 4732 dla Windows 7 lub 636 dla Windows XP (możemy stworzyć dwie osobne zasady lub jedną za pomocą operatora OR). Parameter 3 równa się Administratorzy – dzięki temu dostaniemy Alert tylko w przypadku dopisania do grupy Administratorzy (bez tego byli byśmy informowani o dopisaniu użytkownika do każdej lokalnej grupy).Rule Event ID Evnet Log System Center Operation Manager
 6. Ostatni krok to stworzenie powiadomienia. Domyślnie zostanie wypisany cały opis zdarzenia. Możemy ograniczyć ilość informacji za pomocą zmiennych $Data/Params/Param[x]$ gdzie x to numer parametru z szczegółowego opisu zdarzenia w Event Logu (EventData).Alert na podstawie Event ID w OpsMgr 2012 R2
 7. Klikamy Create

Alerty pojawią się w Monitoring -> Active Alerts.

Post SCOM: Dodano użytkownika do grupy Administratorzy pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
http://www.mskupin.pl/blog/2014/02/26/scom-dodano-administratorzy/feed/ 0 2011
Czarna lista adresów IP http://www.mskupin.pl/blog/2014/02/23/czarna-lista-adresow-ip/ http://www.mskupin.pl/blog/2014/02/23/czarna-lista-adresow-ip/#comments Sun, 23 Feb 2014 00:28:53 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=2005 Ponieważ od pewnego czasu mam problemy ze spamem na stronie, postanowiłem dodawać adresy IP, które „mnie spamują” na czarną listę. Czarna lista adresów IP Adresy te zostały przeze mnie zbanowane. Jeżeli na Waszej stronie jest ruch z tych adresów, to radzę uważać. Proszę także pamiętać o polityce bezpieczeństwa dotyczących haseł: minimum osiem znaków kombinacja znaków […]

Post Czarna lista adresów IP pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
Ponieważ od pewnego czasu mam problemy ze spamem na stronie, postanowiłem dodawać adresy IP, które „mnie spamują” na czarną listę.

Czarna lista adresów IP

Adresy te zostały przeze mnie zbanowane. Jeżeli na Waszej stronie jest ruch z tych adresów, to radzę uważać. Proszę także pamiętać o polityce bezpieczeństwa dotyczących haseł:

 • minimum osiem znaków
 • kombinacja znaków alfanumerycznych (a-z, A-Z, 1-0) oraz znaków specjalnych (np. !@#$%^&*).
 • okresowa zmiana hasła
 • nigdy nie zgadzajcie się na zapamiętanie hasła lub sesji na komputerze innym, niż Wasz prywatny (a i w tym wypadku należy zachować ostrożność).

zbanowane, ban, czarna lista, adres ip, adresy ip

Poniżej adresy, z których próbowano się ostatnio włamać na moje konto administratora:

27.255.84.219
206.126.36.115
176.123.31.20
176.123.31.21
176.123.31.22
176.123.31.23
117.18.73.66
66.155.10.74
87.255.57.169
5.135.165.206
210.210.178.20
64.34.173.227
188.121.62.249
37.59.29.48
106.187.47.170
203.195.184.151
60.12.119.200
46.105.105.58
46.165.206.78
84.18.132.17
186.22.251.187
97.74.127.145
5.39.106.19
50.63.130.155
184.168.109.23
85.112.29.210
5.9.121.109
184.168.112.26
64.202.240.136
173.236.21.58
166.63.127.244
89.47.253.2
64.31.25.60
213.4.38.162
37.205.32.122
203.195.184.151
106.187.47.170
37.59.35.4
64.34.173.227
60.12.119.200
87.255.57.169
198.50.112.114
166.63.127.244
46.165.206.78
210.210.178.20
5.135.165.206
46.105.105.58
64.202.240.136
190.107.177.102
216.70.68.242
205.186.142.240
37.59.29.48
188.121.62.249
64.207.147.191
108.59.252.133
83.96.132.85
95.0.26.85
5.9.121.109
118.139.162.178
50.63.130.155
213.135.93.46
188.68.254.12
188.68.254.11
188.68.254.10
188.68.254.9
188.68.254.8
188.68.254.7
188.68.254.6
188.68.254.14
188.68.254.13
64.31.25.60
89.47.253.2
173.236.21.58
184.168.112.26
85.112.29.210
184.168.109.23
5.39.106.19
97.74.127.145
50.62.41.32
69.85.84.194
182.18.175.246
85.214.64.100
66.147.235.81
80.97.64.148
46.235.9.199
174.142.104.207
93.170.129.151
203.124.98.163
50.63.141.164
85.214.27.40
188.165.202.118
81.200.30.230
187.22.80.200
78.46.174.2
213.4.38.162
186.22.251.187
84.18.132.17
176.102.37.56

 

 

Post Czarna lista adresów IP pojawił się poraz pierwszy w mskupin.pl :: blog :: porady komputerowe.

]]>
http://www.mskupin.pl/blog/2014/02/23/czarna-lista-adresow-ip/feed/ 2 2005
Darmowe książki od Microsoft Press http://www.mskupin.pl/blog/2014/02/11/darmowe-ksiazki-microsoft-press/ http://www.mskupin.pl/blog/2014/02/11/darmowe-ksiazki-microsoft-press/#respond Tue, 11 Feb 2014 22:05:24 +0000 http://www.mskupin.pl/blog/?p=1998